Logo

Kalendarium P.P. Nr 25 Rok Szkolny 2017/2018

KALENDARIUM
Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 25
W RADOMIU


Rok szkolny 2017/2018

 

27. 06. 2018 – Wyjazd autokarowy Dzieci doMuzeum Wsi Radomskiej – na zajęcia edukacyjne ,,Gałganiane  zabawki”. Dzieci podczas zajęć wykonały gałganianego ludzika. Następnie udały się na  spacer alejami Muzeum – zwiedzały zagrodę wiejską. Zobaczyły  wiele zwierząt oraz zajrzały do chat. Była to świetna przygoda. Poznawanie historii w cudownym otoczeniu przyrody. Te zajęcia to również nagroda dla Grupy ,,Motyli” w związku ze zwycięstwem w Plebiscycie Echa Dnia.

20. 06. 2018  - Grupa II 4 – 5 LATKI ,,MOTYLE” – NAJSYMPATYCZNIEJSZA GRUPA w Radomiu w Plebiscycie Echa Dnia,              w nagrodę pojechała do E.Leclerc  na Warsztaty Kulinarne Sushi. Dzieci poznały technikę przyrządzania tej potrawy. Każde z Nich otrzymało pamiątkowy dyplom.

21. 06. 2018 r . – w Przedszkolu odbyły się Dwugodzinne Animacje na świeżym powietrzu w ramach nagrody dla ,,Przedszkola na Medal” w plebiscycie Echa Dnia (MAJ – CZERWIEC 2018), poprowadzone przez Pinezkę  - Studio Edukacji Artystycznej z Radomia. W programie było: malowanie buziek, tańce animacyjne, zabawy animacyjne, z tunelami, chustą, bańki mydlane.

19. 06. 2018 r. – W Przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018. Dzieci zaprezentowały program artystyczny. Wszystkim zebranym Rodzicom podziękowano za owocną współpracę w minionym Roku Szkolnym. Niektórzy Rodzice zostali nagrodzeni Dyplomem ,,Super Rodzic” inni Dyplomem ,,Niezwykły Rodzic” i upominkiem w postaci książki za aktywne uczestnictwo w kreowaniu pozytywnych przemian naszej placówki, a w szczególności pomoc w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych. Tradycją przedszkola jest również wręczanie Dyplomu ,,Przyjaciel Przedszkola”. Każde z Dzieci otrzymało pamiątkowy Dyplom Ukończenia Etapu Edukacji Przedszkolnej w Roku Szkolnym 2017/2018 i książkę.

07. 06. 2018 r. – wykonywanie pamiątkowych zdjęć Grupie ,,Motyli” przez Redakcję Echa Dnia.

04. 06. 2018 r. – W naszym Przedszkolu Dzieci świętowały swój dzień – Dzień Dziecka. Przebrane dowolnie, uczestniczyły w grach i zabawach zorganizowanych na świeżym powietrzu. Dorośli złożyli Im życzenia i wręczyli małe upominki. W tym dniu odbyło się również Zajęcie Otwarte dla Rodziców.

01. 06. 2018 r.  – Dowiedzieliśmy się, że nasze Przedszkole zostało PRZEDSZKOLEM  NA MEDAL, a Grupa II 4 – 5 LATKI ,,MOTYLE” – NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ GRUPĄ w Radomiu w Plebiscycie Echa Dnia, który odbywał się w miesiącu maju 2018 r.

25. 05. 2018 r. Dzieci z naszego Przedszkola udały się autokarem na wycieczkę do ,,Magicznych Ogrodów” – Rodzinnego Parku Tematycznego – Trzcianki 92, 24 – 123 Janowiec. Dzieci miło spędziły czas w ogrodzie bajki, magii. Przebywały w ogrodzie, w którym mogły poznawać otaczający je świat angażując w to wszystkie zmysły. Były w  miejscu, w którym nauka spotyka się z zabawą, gdzie rozkwita dziecięca ciekawość świata. Dzieci oglądały, uczyły się, bawiły, zjadły posiłek i z małymi upominkami  - pamiątkami, pełne wrażeń wróciły do Przedszkola.

18. 05. 2018 r. – W naszym Przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. Świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały programy artystyczne i upominki dla swoich Rodziców. Wszyscy mogli wziąć udział w grach i zabawach ruchowych o charakterze sportowym – zręcznościowym. Można było potańczyć, pośpiewać do woli. Porozmawiać przy słodkim bufecie. Mieć umalowaną buzię i otrzymać balonowe zwierzątko. Wszystkie Dzieci wygrały upominek na loterii. Wykonano wiele pamiątkowych fotografii. Z dobrymi humorami i balonami w ręku Uczestnicy Festynu powędrowali do domów.

11. 05. 2018 r.  - Dnia 11 maja 2018 r. o godzinie: 11.00  nad Zalewem Borki.

Dzieci z naszego Przedszkola wzięły udział w tzw. ,,Sztafeta dla Niepodległej” – było to wydarzenie zorganizowane w związku z obchodami 100 – lecia Niepodległości Polski. Wyjście z Przedszkola o godzinie 10.00.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia było  Przedszkole Publiczne Nr 19                z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu, ul. B. Chłopskich 18, współorganizatorami zaś Przedszkole Publiczne Nr 25 i PSP Nr 2. Do czynnego udziału zaproszono również ZDZ w Radomiu

W programie uroczystości była Sztafeta dla Niepodległej, występy artystyczne Dzieci oraz pokazy walk w wykonaniu  Młodzieży z ZDZ.

W uroczystościach wzięli udział zaproszeni Goście: Przedstawiciele Urzędu Miejskiego – Wiceprezydent Radomia Pan Konrad Frysztak, Kurator Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Pani Aurelia Michałowska,  Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Pani Anna Ostrowska, Przewodniczący – Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność 80 Pracowników Oświaty i Wychowania w VII LO w Radomiu Pan Andrzej Stępnikowski.

W uroczystościach wzięli również udział Rodzice, inni Członkowie Rodzin Dzieci i Młodzieży oraz Mieszkańcy Radomia. To wspólne spotkanie było okazją do refleksji na temat naszej Pięknej  - Wolnej Ojczyzny, a całości wydarzeniu towarzyszyła fantastycznej pogoda.

25. 04. 2018 r. –W przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne pt.: ,,Podróże po Europie” – Zabawę poprowadzili animatorzy Z Firmy Edukacyjnej ,,Piano”. Dzieci bawiły się przy muzyce z różnych regionów Europy. Miały okazję poznać niektóre  tańce narodowe. Zobaczyć i przebrać się w stroje narodowe wybranych państw. Zabawę uzupełniły zagadki o Polsce i wspólna fotografia.

12. 04. 2018 r.  – Dzieci  - obie Grupy udały się autokarem - na Musical pt.: ,,Dorotka w krainie Oz” w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

26. 03. 2018 r. – W przedszkolu przedstawiono bajkę – teatrzyk pt.: ,,Przygody Technoludka” – przedstawienie to miało charakter bajki profilaktycznej, mówiącej o bezpiecznym korzystaniu z sieci, o zagrożeniach płynących z Internetu.

Marzec 2018 – Zajęcia plastyczne z Cyklu ,,Z Rodziną w Przedszkolu” – wykonywanie kart i ozdób świątecznych  - Wielkanocnych. Przy wspólnych rozmowach – opowieściach o tradycjach, wspomnieniach z dzieciństwa, planach itp.

19. 03. 2018 r. - Dzieci z naszego Przedszkola (obie Grupy) pojechały autokarem do Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Cel tej wyprawy to zajęcia edukacyjne z zakresu literatury dziecięcej, twórczości plastycznej oraz poznawanie dalszego środowiska.

   W Muzeum Dzieci wysłuchały opowieści o znanym Pisarzu Witoldzie Gombrowiczu i losach Jego Rodziny. Zwiedziły pałac Rodziny Gombrowiczów. Zachwycały się jego urokiem i wieloma bardzo ciekawymi ekspozycjami, nawiązującymi do twórczości Pisarza. Następnie Dzieci wzięły czynny udział            w warsztatach literacko  - plastycznych. Słuchały czytanych książek. Prezentowano Im pozycje literatury dziecięcej o bardzo różnorodnej stylistyce wydawniczej. Następnie Dzieci wykonały wspólnie pracę plastyczną, techniką collage, o tematyce wiosennej. Wykonano pamiątkowe fotografie. Dzieci otrzymały drobne upominki. Krótki spacer po kompleksie pałacowym, w słonecznym dniu dopełnił całości wydarzenia. Zza okien autokaru Dzieci obserwowały Wsolę oraz mijane miejscowości. Do Przedszkola wróciły pełne wrażeń i chęci dzielenia się informacjami.

23. 02. 2018 r. – Dzieci z Grupy ,,Motyle” powędrowały do PSP Nr 2 na Osiedlu Borki na spotkanie integracyjne zatytułowane ,,Zabawy ruchem, dźwiękiem i słowem” .

23. 02. 2018 r. – Do Przedszkola przyjechał Teatr Lalek ,,Pinokio”. Zaprezentował Bajkę zatytułowaną ,,Kruszynka”. Była to bajka profilaktyczna poruszająca kwestię akceptacji. Przed przedstawieniem poprowadzono z Dziećmi rozmowę na temat relacji między ludźmi i innymi mieszkańcami świata. Rozmawiano o pożądanych zachowaniach i o tym, co może sprawiać innym ból lub przykrość. Dzieci nagrodziły przedstawienie  gromkimi brawami.

13. 02. 2018 r. – Dzieci pojechały autokarem do Resursy Obywatelskiej w Radomiu na przedstawienie teatralne pt.: ,,Domek z piernika - Bajka o dobrym wychowaniu”. Po przyjeździe do Przedszkola Dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i zdobytą wiedzą  - (- nie wolno śmiecić w lesie, - nie wolno hałasować, - nie wolno kłamać, - nie wolno objadać się słodyczami itd.).

08. 02. 2018 r. – W Przedszkolu odbyło się ogólne zebranie z Rodzicami oraz zebrania z Rodzicami w poszczególnych Oddziałach.

07. 02. 2018 r. – W przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjno – poznawcze pt.: ,,Nasza Przyjaciółka Szynszyla”. Dzieci poznały wygląd, zwyczaje i tryb życia Szynszyli. Miały okazję spotkać się ze zwierzęciem  w sposób bezpośredni. Obserwowały zachowanie zwierzęcia i mogły je dotknąć.

05. 02. 2018 r. – 28. 02. 2018 r.  - Przedszkole włączyło się w akcję zbierania rzeczy do Schroniska dla Zwierząt.

02. 02. 2018 r. – Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w Grupie I 3- 4 LATKÓW ,,Biedronki”.

Styczeń 2018 r.  – Przedszkole włączyło się w przedsięwzięcie  - ,,Ptakoliczenie” – organizowane przez OTOP.

16. 01. 2018 r. – Przedszkole przesłało pieniądze – uzbierane grosze w ramach Akcji ,,Góra Grosza” – Edycja XVIII – pieniądze zbierane dla potrzebujących Dzieci.

10. 01. 2018 r. – Dzieci z obu Grup udały się autokarem na Bal Karnawałowy do Krainy zabaw ,,Pinezka” w Radomiu na ul. 1905 Roku 3F. Każdy Przedszkolak wystąpił w stroju balowym. Na Balu spotkać można było Wróżki, Królewny, Księżniczki, Rycerzy, Królów i wiele innych barwnych Postaci. Na Balu wszyscy tańczyli, słuchali ciekawych opowieści, mogli przekonać się o swojej sprawności fizycznej  - pokonując tunele, przechodząc po równoważni. Można było śpiewać do woli i marzyć wśród baniek mydlanych. Na nieco zmęczonych czekały wygodne kanapy ze stołem zastawionym smacznym poczęstunkiem. Wszyscy pełni radości, dobrego humoru, z nagrodami wracali do Przedszkola.

09.01.2018 r. – Dzieci z obu Grup pojechały autokarem do Szkoły Muzycznej na Poranek Muzyczny z cyklu ,,Cztery pory roku”  - zatytułowany ,,Zima”. Dzieci miały okazję podziwiać Młodych Wykonawców z klas I – III, którzy pięknie śpiewali, tańczyli oraz grali na różnych instrumentach (trąbce, klarnecie, skrzypcach, wiolonczeli, kontrabasie, fortepianie). Przedszkolaki mocno oklaskiwały Młodych Wykonawców.

22. 12. 2017 r. – W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne pt.: ,,Nauka gry w szachy w przedszkolu” – Dzieci poznały pierwsze tajniki tej wspaniałej gry towarzyskiej. Zajęcia były bardzo ciekawe, a Dzieci świetnie się bawiły.

20. 12.2017 r. – Dzieci z Grupy 4 – 5 latków ,,Motyli” – przedstawiły Jasełka dla swoich Rodzin, młodszych Kolegów, Pracowników Przedszkola. Piękny występ Małych Aktorów wprowadził wszystkich w klimat Bożonarodzeniowych Świąt.

18. 12. 2017 r. – Współorganizowaliśmy (w ramach współpracy z CAL) Wigilię dla Osób Starszych, Samotnych i innych Chętnych mieszkańców osiedla Borki, która odbyła się w Domu Kultury ,,Borki”.

18. 12. 2017 r. – Teatr Iluzji z Krakowa zaprezentował w naszym Przedszkolu spektakl pt.: ,,Wyczarujmy sobie św. Mikołaja”. Dzieci mogły poczuć atmosferę magii i tajemniczości. Miały okazję wykazać się kreatywnością                  i fantazją. Dzieci gorąco oklaskiwały Artystów.

17. 12. 2017 r. – Dzieci, Rodzice i Nauczyciele z naszego Przedszkola brali udział w Konkursie na najładniej ubraną choinkę 2017, w ramach imprezy ,,Gwiazdka na deptaku 2017”.  Konkurs organizowany był przez Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosław Witkowskiego na Placu Corazziego, ul. Żeromskiego 53 w Radomiu. Konkursowicze ciężko pracowali. Towarzyszyła im świąteczna atmosfera i dobre humory. Uczestnicy otrzymali Podziękowanie w formie Dyplomu za udział w konkursie oraz drobne upominki.

14. 12. 2017 r. – Zajęcie otwarte w Grupie ,,Motyli” - ,,Na straganie”.

14. 12. 2017 r. – Nasze Przedszkole włączyło się w akcję zachęcającą do pomocy w ratowaniu życia p. Aliny. Pomóc można było poprzez zarejestrowanie się i zostanie potencjalnym dawcą szpiku. Rejestracja prowadzona była w AMBULANSIE RCKiK w Radomiu na ul. Lekarskiej 4.

11. 12. 2017 r. – Dzieci z Grupy ,,Biedronki” i ,,Motyli”  - udały się autokarem do Muzeum Wsi Radomskiej na zajęcia edukacyjne – lekcję muzealną pt.: ,, św. Mikołaj”. Dzieci wykonywały ciasteczka piernikowe. Wysłuchały opowieści o tradycjach bożonarodzeniowych. Spotkały się ze Św. Mikołajem, który wręczył im prezenty.

08. 12. 2017 r. – w naszym Przedszkolu odbyły się Warsztaty Plastyczne z cyklu ,,Z Rodziną w Przedszkolu”. Wykonywano ozdoby i kartki bożonarodzeniowe. Wykonano również ozdoby potrzebne na Konkurs na Najpiękniejszą Choinkę Bożonarodzeniową, organizowany przez Prezydenta Miasta Radomia w ramach Imprezy Gwiazdka na Deptaku. Wykonano przepiękne prace. Toczyły się miłe rozmowy o tradycjach bożonarodzeniowych w poszczególnych rodzinach. Spotkanie przebiegało w cudownej  - magicznej atmosferze przy najpiękniejszych kolędach. Wykonano pamiątkowe fotografie. Urządzono wystawę.

06. 12. 2017 r. w Grupie II 3 – 4 latków zorganizowano Zajęcie Otwarte dla Rodziców - ,,Na poczcie”.

05. 12. 2017 r. – do naszego Przedszkola zawitał św. Mikołaj. Przybył na saniach z reniferami i w towarzystwie przeuroczych Bałwanków. Zaproponował Dzieciom wspaniałą zabawę. Z super muzyką, tańcami, bańkami mydlanymi               i balonowymi zwierzątkami. Oczywiście  - były ekstra prezenty, popisy artystyczne i pamiątkowe zdjęcia. Św. Mikołaju  - dziękujemy za wszystko            i zapraszamy Cię w 2018 roku.

27. 11. 2017 r. – W Grupie I 3 – 4 latków ,,Biedronki” odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka P.P. Nr 25. Dzieci zaprezentowały program artystyczny: śpiew, recytacje, tańce, teatrzyk. Dzieci otrzymały Dyplomy, Medale. Świętowano przy smacznych niespodziankach przygotowanych przez Rodziców. Dzielono się wrażeniami. Wykonano wiele pamiątkowych fotografii.

27. 11. 2017 r. – W naszym Przedszkolu obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przybliżano Dzieciom ideę tego święta. Dzieci bawiły się różnorodnymi misiami, odgrywały scenki rodzajowe, wykonywano pamiątkowe zdjęcia z Miliusińskimi.

24. 11. 2017 r. –  Dzieci z naszego Przedszkola ,,Biedronki” i ,,Motyle” – pojechały autokarem na koncert Majki Jeżowskiej, który odbył się w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu. Fantastyczne spotkanie z Panią Jeżowską.  Cudowna zabawa przy największych przebojach takich jak: ,,A ja wolę moją mamę”, ,,Wszystkie dzieci nasze są”, ,,Marzenia się spełniają” oraz wiele innych. Były konkursy z nagrodami. Już na początku koncertu, plakat z autografem Piosenkarki zdobyła dla nas Pani Kasia Jeżak  - Nauczyciel Gr. II 4 – 5 latków ,,Motyli”.  Drugą nagrodę w postaci najnowszej płyty Majki Jeżowskiej zdobyła też Pani Kasia z towarzyszeniem wszystkich  Przedszkolaków z P.P. Nr 25, za przygotowanie i zaprezentowanie układu choreograficznego do utworu ,,Wszystkie Dzieci nasze są”. Jesteśmy dumni z nagród. Cieszymy się, że umiemy razem współpracować, osiągać sukcesy i razem przeżywać tak piękne chwile.

23. 11.2017 r. – Dzieci z naszego Przedszkola ,,Biedronki” i ,,Motyle” udały się autokarem do fabryki bombek choinkowych i ozdób świątecznych. Dzieci miały okazję zaobserwować proces zdobienia bombek i obejrzeć różnorodne ozdoby świąteczne.

20. 11. 2017 r. – do naszego Przedszkola zawitało Studio Artystyczne Arena                z Białegostoku. Zaprezentowano przedstawienie  pt.: ,,Wróżki”. Przedstawienie miało charakter profilaktyczny. Była w nim mowa o dobrym sercu, uczciwości, pracowitości, o tym, że zło będzie zawsze ukarane, a dobro nagrodzone.

 20. 11. 2017 r. W naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele poprowadzili zajęcia tematyczne.  Zwiedzano wystawę, urządzoną w holu Przedszkola na temat  Praw Dziecka. Dzieci wykonały również własne prace plastyczne, które wyeksponowano na wystawie.

16. 11. 2017 r. –Dzieci z Gr. II ,,Motyle” pojechały autokarem do Muzeum Wsi Radomskiej na zajęcia edukacyjne – lekcję muzealną zatytułowaną ,,Święta Katarzyna i Święty Andrzej. Dzieci poznawały życie na wsi i obrzędy ludowe.

14. 11. 2017 r.  – Otrzymaliśmy wyniki Konkursu zatytułowanego ,,Geometryczny świat wyobraźni” – zorganizowany przez Akademię Wyobraźni Play – Doh. Zajęliśmy 23 (na 144 zgłoszonych prac) miejsce w wyniku głosowania internetowego na pracę pt. ,,Kolorowy Domek”,  wykonaną  przez Grupę ,,Biedronki” . Grupa ,,Motyle” wykonała i zgłosiła do konkursu pracę pt. ,,Zamek”.

09. 11 2018 r. – wraz z zawiadomieniem o kolejnej, osiemnastej już edycji Akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom – włączyliśmy się jako Społeczność Przedszkolna do zbiórki grosików na ten ważny cel jakim jest pomoc potrzebującym Dzieciom.

24. 10. 2017 r.  – otrzymaliśmy wiadomość, że Lena z Gr. II 4 – 5 LATKI ,,Motyle” zdobyła wyróżnienie w Konkursie Plastycznym ,,Barwy Jesieni” – organizowanym przez Dom Kultury ,,Borki”. Wśród  uczestników byli również:  Dominik W., Kacper M., Kamila W., również z Gr. ,,Motyli”

18. 10. 2017 r. – Pani Dyrektor  - Anna Piwońska w odpowiedzi  na zaproszenie uczestniczyła w uroczystości Pasowania Dzieci na Ucznia I Klasy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Hansa Chrystiana Andersena w Radomiu. Należy podkreślić, że wielu z nich to Absolwenci naszego przedszkola. Jesteśmy z nich dumni i życzymy wielu sukcesów uczniowskich.

17. 10. 2017 r.  – w naszym Przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjno –poznawcze o charakterze ekologicznym – NIE MIESZAJ  - SEGREGUJ!                                        pt.: ,,Leśni Przyjaciele”. Zajęcia poprowadzili - Pani Jolanta Wójcik - Podinspektor Referatu Kontroli  i Nadzoru oraz Pan Piotr Pyszczek Inspektor Referatu Kontroli i Nadzoru Urzędu Miasta Radomia. Została przybliżona Dzieciom idea, sposób oraz korzyści płynące z  segregowania odpadów. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na zrozumienie nawet trudnych rzeczy. Zajęcia były rewelacyjne, za co bardzo – bardzo dziękujemy.

16. 10. 2017 r.  – została przeprowadzona próbna ewakuacja osób z budynku Przedszkola. Ćwiczenia przebiegały sprawnie. Wszyscy odpowiedzialni za poszczególne zadania, wykonali je. Najbardziej jesteśmy dumni z Nowych Przedszkolaków, którzy na hasło: ,,Alarm  - Ewakuacja” – wiedzą, co mają, mogą i muszą zrobić.

10. 10. 2017 r. – Zajęcie Otwarte w Grupie ,,Motyli” zatytułowane ,,The Clothes” – ubrania.

05. 10. 2017 r. – Przyłączyliśmy się do przedsięwzięcia: Akcja edukacyjna i konkurs pt.: ,,PSIJaciele” – celem akcji jest szerzenie wśród Dzieci w wieku przedszkolnym: wiedzy na temat świata zwierząt w kontekście prawidłowego postępowania w kontaktach ze zwierzętami, z elementami zasad bezpieczeństwa i nauką odpowiedzialności – i dobycie Odznaki PSIJaciel zwierząt  - Organizator – Agencja WTEM – Legionowo;

Październik 2017 r. Dzieci wraz z Nauczycielami, Rodzicami, w miarę swoich możliwości organizacyjnych brały udział w kolejnej edycji Akcji ,,Sprzątanie Świata 2017”.

29. 09. 2017 r.  – Świętowanie Dnia Chłopaka  -  Składanie życzeń chłopcom. Wręczanie prezentów. Wspólna zabawa taneczna.

20. 09. 2017 r. –Odbyło się spotkanie integracyjne dla Seniorów w Domu Kultury ,,Borki” z racji Dnia Seniora. Nasze Przedszkole uczestniczyło w organizacji tego przedsięwzięcia, uświetniając je ręcznie wykonanymi podarunkami. Na uroczystości obecna była Pani Dyrektor  - Anna Piwońska. Cała społeczność Przedszkola przyłączyła się do serdecznych życzeń dla Kochanych Seniorów.

20. 09. 2017 r. –w naszym Przedszkolu świętowaliśmy ,,Dzień Przedszkolaka”. Przygotowano specjalny scenariusz wydarzeń – atrakcji. Dzieci przyszły do Przedszkola przebrane w dowolnie wybrane stroje. W tym dniu odbyło się również Zajęcie Otwarte dla Rodziców.

Wrzesień - Listopad 2017 - Czynne włączenie się w coroczną, już 25 akcję - ,,Sprzątanie Świata Radom - 2017”. Tegoroczne hasło akcji autorstwa fundacji Nasza Ziemia: ,,Nie ma śmieci – są surowce”. Główne cele akcji to:                         - zmiana postrzegania odpadów jako ,,śmieci” i dostrzeganie ich surowcowego potencjału

- zainspirowanie i zaktywizowanie społeczności lokalnej do działań na rzecz środowiska, promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.

W bieżącym roku zwraca się szczególną uwagę na dalszy los śmiecia, który w wyniku segregacji staje się surowcem, podlega recyklingowi i powtórnie służy nam konsumentom.

07. 09. 2017 r. – zebranie ogólne z Rodzicami Dzieci oraz w poszczególnych Oddziałach