Logo

KALENDARIUM PRZEDSZKOLA 2018/2019

KALENDARIUM 

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 25

W RADOMIU

Rok Szkolny 2018/2019

25. 06. 2019 r. Uroczystość zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019.

25. 06. 2019 r. Zebranie ogólne z Rodzicami.

19. 06. 2019 r. – Pani Dyrektor reprezentowała nasze Przedszkole, korzystając z zaproszenia Przedszkola Publicznego Nr 1 im. M. Konopnickiej w Radomiu na koncert pt.: ,,To jest mój kraj, moja ojczyzna”, który odbył się w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Społeczność P.P. Nr 25 dziękuje za zaproszenie i serdecznie gratuluje występu.

12. 06. 2019 r. – Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom P.P. Nr 18, P.S.P. Nr 18, P.S.P. Nr 16, Publicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy, wchodzących w skład Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu z okazji nadania imienia Świętego Brata Alberta oraz za zaproszenie na tę uroczystość.

12. 06. 2019 r.  – Dzieci pojechały na wycieczkę autokarową, krajoznawcządo Kawęczyna.

08. 06. 2019 r. – Przekazaliśmy List Gratulacyjny Pani Annie Belowskiej   - Dyrektor P.P. Nr 17 im. Cz. Janczarskiego w Radomiu z okazji obchodów Jubileuszu  60 – LECIA Przedszkola . Serdecznie gratulujemy, życzymy wielu sukcesów i bardzo dziękujemy za zaproszenie na Jubileusz.

05. 06. 2019 r.  - Przekazaliśmy List Gratulacyjny   Pani Agnieszce Giełżeckiej  Dyrektor P.P. Nr 6 w Radomiu z okazji obchodów Jubileuszu  30 – LECIA Przedszkola . Serdecznie gratulujemy pięknej uroczystości, życzymy wielu sukcesów i bardzo dziękujemy za zaproszenie na to wydarzenie.

03. 06. 2019 r. – w naszym Przedszkolu odbyły się pokazy i zajęcia sportowe, prowadzone przez Drużynę Kangura PRZEDSZKOLIADA.PL.

03. 06. 2019 r. - ,,Razem bawić się weselej” – wspólna zabawa z okazji Dnia Dziecka.

01. 06. 2019 r. – Zagłosowaliśmy na DRZEWO ROKU2019 na stronie Klubu Gaja www.drzeworoku.pl .

27. 05. 2019 r.– Wyjazd autokarowy Dzieci do Castoramy na zajęcia edukacyjne – warsztaty  pt.: ,, MAJSTERKOWO‘’.

     Dzieci miały również okazję poznać zawody wykonywane w tej instytucji.

24. 05. 2019 r. – Festyn Rodzinny.  Tematyką wiodącą na festynie, było szeroko pojęte bezpieczeństwo Dzieci.

24. 05. 2019 r. – Zebranie ogólne z Rodzicami. Zebrania grupowe z Rodzicami.

10. 05. 2019 r. – Wyjazd autokarowy Dzieci do Muzeum Jacka Malczewskiego, na warsztaty plastyczne i zwiedzanie wystaw. Dzieci z Grupy,, Biedronki” uczestniczyły w warsztatach plastycznych pt.: ,,Drewniany Zwierzyniec”, a Dzieci z Grupy ,,Motyle” w warsztatach pod nazwą : ,,Herb Radomia”.

17. 04. 2019 r. – Przedstawienie teatralne dla Dzieci na terenie Przedszkola pt.: ,,Szewczyk Dratewka” – teatrzyk kukiełkowy. Poznawanie zakulisowe sztuki teatralnej, kukiełek. Wykonywanie zdjęć w strojach szlacheckich.

17. 04. 2019 r. – Złożono życzenia wielkanocne i wręczono drobne upominki Pracownikom i Podopiecznym Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu. Upominki wykonane wspólnie przez Dzieci, Rodziców  i Nauczycieli P.P. Nr 25.

16. 04. 2019 r. – Udział naszej Społeczności w ,,Jajeczku” w Domu Kultury Borki z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Spotkanie integracyjne Społeczności Lokalnej. Występ artystyczny Przedszkolaków dla wszystkich Gości. wręczenie upominków, wykonanych przez Społeczność Przedszkola i złożenie życzeń wszystkim Zebranym.

05. 04. 2019 r. – Społeczność P.P. Nr 25, serdecznie dziękuje Społeczności P.S.P. Nr 2 im. H. Ch. Andersena  w Radomiu za zaproszenie na Święto Patrona Szkoły.

04. 04. 2019 r. – Do Przedszkola przybyli Uczniowie z kl. II i III P.S.P. Nr 2 im. H. CH. Andersena w Radomiu. Uczniowie zaprezentowali Przedszkolakom przedstawienie teatralne pt.: ,,Dobra Wróżka”. Odbyło się bardzo miłe spotkanie integrujące Dzieci i Nauczycieli. Spotkanie to było jednym z wielu elementów współpracy obu placówek ze sobą i współpracy Przedszkola ze Środowiskiem Lokalnym.

04. 04. 2019 r.,,Wielkanocne zwyczaje” – zajęcie otwarte – warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej z cyklu ,,Z Rodziną w Przedszkolu”.

 03. 04. 2019 r. - placówka otrzymała emaila z adresu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o treści: ,,Dzień dobry, z przyjemnością informujemy, że Państwa Przedszkole zostało nominowane do tytułu Przedszkola Roku w plebiscycie Echa Dnia. Gratulujemy! Zgłoszenie zostało przesłane przez Rodziców Wychowanków Państwa Przedszkola.

Jednocześnie informujemy, że nominację do tytułu Nauczyciel Przedszkola Roku uzyskały Nauczycielki z Państwa Przedszkola, Renata Wilczak, Anna Piwońska….”. Podpisano  - Redakcja ,,Echa Dnia” Polska Press Sp. z o.o. Oddział Radom, Agata Kilian.

02. 04. 2019 r. – Grupa Motyli uczestniczyła w zbiorowym przemarszu ulicami osiedla Borki z okazji Dni Osób z Autyzmem. Do marszu zaprosiło nas Przedszkole Publiczne Nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu.

28. 03. 2019 r. – Wyjazd autokarowy Dzieci do Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu na koncert muzyczny z cyklu ,,Poranki muzyczne”.

18. 03. 2019 r. – Wyjazd Dzieci do Muzeum Wsi Radomskiej na zajęcia edukacyjne ,,Powitanie Wiosny  - Pożegnanie Zimy - Marzanna”.

15. 03. 2019 r. – Otrzymaliśmy zaproszenie od Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu na XI Festiwal Zupy. Serdecznie dziękujemy.

12. 03. 2019 r. – Wyjście Dzieci do Kina Helios na film pt.: ,,Corgi Psiak Królowej”. Dzieci podróżowały autobusem miejskim. Spacerowały ulicami miasta. Poznawały Radom.

11. 03. 2019 r. – Teatr  objazdowy ,,Horyzont” w Przedszkolu z przedstawieniem pt.: ,,O Krzykliwym Skrzaciku i Magicznej Księdze”. Bajka promująca przyjaźń między Dziećmi, czytelnictwo. Jak również   kwestię ochrony środowiska naturalnego.

06. 03. 2019 r. – Zajęcia edukacyjne w Przedszkolu, przeprowadzone przez Gości  - Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Tematyka zajęć: ,,Bezpieczeństwo w życiu Przedszkolaka”.

04. 03. 2019 r. – Wyjście Grupy Motyli do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Nr 9, znajdującej się na osiedlu Borki, ul. Sucha 2. Uczestniczenie Dzieci w zajęciach edukacyjnych z zakresu poznawania pracy i funkcjonowania biblioteki jako instytucji publicznej. Poznawanie zawodu Bibliotekarza.

01.03.2019 r. - Zajęcia edukacyjne - koleżeńskie – otwarte dla Rodziców

pt.: „Eksperymenty w przedszkolu”.

22. 02. 2019 r. – wspólna degustacja faworków w ramach warsztatów:         ,,Z Rodziną w Przedszkolu”.

21. 02. 2019 r. – pieczenie faworków w ramach warsztatów:                                ,,Z Rodziną w Przedszkolu”.

13. 02. 2019 r.  – Zebranie ogólne z Rodzicami i w poszczególnych Oddziałach.

12. 02. 2019 r.  - Bal Karnawałowy w Przedszkolu.

25. 01. 2019 r. – Przedszkole wzięło udział w Akcji  - Zimowe ,,Ptakoliczenie”, organizowanej przez OTOP.

21. 02. 2019 r. – obchodzenie Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w oparciu o poniższe słowa:

Pewnego dnia sposób, w jaki mówimy do dzieci, stanie się ich własnym głosem.
Bądźmy zatem uważni. ‘’
[PeggyO'Mara]

W dobie dużego zaangażowania w naukę języków obcych i języków... programowania niemniej ważna jest dbałość o język ojczysty, zarówno poprzez
poprawność artykulacji dźwięków , jak i posługiwanie się bogatym językiem literackim
oraz eliminowanie wulgaryzmów z codziennego użytku.

Zwracanie uwagi na to, jakiego języka używamy na co dzień, dbanie o jego poprawność
i piękno służy ochronie naszego dziedzictwa kulturowego i tożsamości narodowej
(
ustawa o systemie oświaty, art. 13, ustawa Prawo oświatowe, art. 102 ).
Sprzyja też kształtowaniu w dzieciach i młodzieży poczucia estetyki i wrażliwości,
co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach zubażania języka. Bo przecież
gdzieś tam rosną nie tylko przyszli inżynierowie i informatycy,
ale też poloniści, językoznawcy, pisarze i poeci.

Z poważaniem, Teresa Karasińska
Wydawnictwo eMPi2 Mariana Pietraszewskiego s.c.
tel. 61 851-76-61, tel./fax 61 853-06-76
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.empi2.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24. 01. 2019 r. w naszym Przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne - z zakresu poznawania świata zwierząt, poprowadzone przez firmę ,,Format – Mali Odkrywcy Zwierząt. Dzieci poznały zwierzę o nazwie:  AGAMA BRODATA – JASZCZURKA AUSTRALIJSKA. Na pożegnanie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

23. 01. 2019 r. - ,,Kochamy Was Całym Sercem” -  Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w  Grupie  II 4-5 LATKI ,,MOTYLE”.

22. 01. 2019 r.  - Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Grupie I 3-4 LATKI ,,BIEDRONKI”.

23. 01. 2019 r. – występy Dzieci z Grupy II 4-5 LATKÓW ,,MOTYLI” dla Dzieci z Gr. I 3-4 LATÓW ,,BIEDRONEK” – Kształtowanie umiejętności, postaw widza i aktora; gospodarza i gościa w ramach cyklu ,,DZIECI – DZIECIOM”.

18. 12.2018 r. – Dzieci z Grupy 4 – 5 LATKÓW ,,MOTYLI” – przedstawiły Jasełka dla swoich Rodzin, młodszych Kolegów, Pracowników Przedszkola. Piękny występ Małych Aktorów wprowadził wszystkich w klimat Bożonarodzeniowych Świąt i z serca płynących życzeń.

18. 12. 2018 r. – Odbyła się Wigilia w Domu Kultury ,,Borki” dla Społeczności Lokalnej,  na którą Dzieci, Rodzice i Pracownicy naszego Przedszkola przygotowali potrawy i upominki. Wigilię urządzono w ramach współpracy z CAL.

14. 12. 2018 r. – W naszym Przedszkolu odbyły się Warsztaty Plastyczne z cyklu ,,Z Rodziną w Przedszkolu”. Dzieci, wspólnie ze swoimi Rodzinami wykonywały ozdoby świąteczne, karty bożonarodzeniowe. Prowadzono ciekawe dyskusje. Rodzice wspominali swoje dzieciństwo. Dzielono się sprawdzonymi sposobami na przygotowanie świąt. Spotkanie odbywało w miłej atmosferze z utworami muzycznymi – kolędami w tle. Urządzono wystawę, a następnie wykonano pamiątkowe fotografie.

10. 12. 2018 r. – W Grupie I 3 – 4 LATKÓW ,,BIEDRONKI” odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka P.P. Nr 25. Dzieci zaprezentowały program artystyczny: śpiew, recytacje, tańce, teatrzyk. Dzieci otrzymały dyplomy, medale. Świętowano przy smacznych niespodziankach, przygotowanych przez Rodziców. Dzielono się wrażeniami. Wykonano wiele pamiątkowych fotografii.

07. 12. 2018 r. – w naszym Przedszkolu odbyły się Warsztaty Plastyczne - ,,Z Rodziną w Przedszkolu”wspólnie wykonywano Kartki Świąteczne. Ozdabiano je, dołączano życzenia. Spotkanie odbywało się w atmosferze wspomnień, opowieści o tradycjach świątecznych – zwyczaju składania życzeń Najbliższym, Znajomym, Przyjaciołom. Zebranym towarzyszyły nagrania kolęd, wykonywane przez znanych, polskich Artystów.

06. 12. 2018 r. – Dzieci pojechały do Muzeum Wsi Radomskiej, na zajęcia edukacyjne i spotkanie ze Św. Mikołajem. Wydarzenie zostało zatytułowane ,,Legenda o Świętym Mikołaju”. Dzieci wykonywały ozdoby choinkowe. słuchały opowieści o Tradycjach Mikołajkowych. Spotkały się ze Św. Mikołajem. Otrzymały prezenty. Spacerowały alejami Muzeum.

05. 12. 2018 – Przedszkole zgłosiło swój akces w Akcji ,,Razem na Święta” – akcji MEN – przedświąteczny wolontariat. Wśród  wielu aktywności, wymienionych przez MEN, spełniających zasady uczestniczenia w tej akcji, a które podjęliśmy, znalazły się:

- Organizacja - współorganizacja przedświątecznego spotkania dla Osób Samotnych lub Potrzebujących w szkole, Domu Seniora lub w innym miejscu ważnym dla Lokalnej Społeczności – DOM KULTURY ,,BORKI”;

- Wykonanie własnoręcznie drobnych upominków świątecznych i obdarowania nimi Osób Samotnych, Chorych lub Potrzebujących;

- Zorganizowanie imprezy integracyjnej dla całej Społeczności Przedszkolnej.

03. 12. 2018 r.  – Wyjazd autokarowy Dzieci ze wszystkich Grup do Fabryki Bombek – zajęcia edukacyjne – ,,Jak powstaje bombka świąteczna?”.

27.11.2018 r. – Dzień Pluszowego Misia  - w Przedszkolu Obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przybliżano Dzieciom ideę tego święta. Dzieci bawiły się różnorodnymi misiami, odgrywały scenki rodzajowe, wykonywano pamiątkowe zdjęcia z Miliusińskimi.

20. 11. 2018 r.  Obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele poprowadzili zajęcia tematyczne.  Zwiedzano wystawę, urządzoną w holu Przedszkola na temat  Praw Dziecka. Przypomniano Dzieciom Kodeks Przedszkolaka. Dzieci wykonały również prace plastyczne, które wyeksponowano na wystawie. Całość wydarzenia zakończono zabawami integracyjnymi z ulubioną chustą Klanzy.

20. 11. 2018 r. – Wyjazd autokarowy Grupy II ,,Motyle” do Muzeum Wsi Radomskiej na zajęcia edukacyjne ,,Święta Katarzyna i Święty Andrzej” – poznawanie tradycji ludowych.

14. 11. 2018 r. – uroczysta akademia w Przedszkolu z okazji odzyskania niepodległości pt.: ,,Niepodległość – Polska 100 – Lecie Odzyskania Niepodległości Przez Polskę”, w wykonaniu Dzieci z Grupy II 4 – 5 LATKÓW ,,MOTYLE”. Na widowni zebrali się młodsi Koledzy z Grupy ,,Biedronki”, Rodzice i inni Członkowie Rodzin, Pracownicy Przedszkola. Wspólnie świętowaliśmy naszą wolność. Kształtowanie postaw patriotycznych.

09. 11. 2018 r.  – rozpoczęliśmy, na terenie naszego Przedszkola, Akcję Góra Grosza, organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, 01 – 830 Warszawa, Al. Zjednoczenia 34.

09. 11. 2018 r. – Rekord dla Niepodległej- wspólne śpiewanie hymnu narodowego oraz czynny udział w uroczystej akademii z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu, z udziałem Pana Kombatanta Kapitana Adama Muchy – Członkiem Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego.

Przemarsz ulicami osiedla Borki ze Społecznością PSP Nr 2 im.Hansa  Christiana Andersena w Radomiu, Zaproszonymi Gośćmi: Panem Tomaszem Korczakiem Prezesem Oddziału ZNP w Radomiu, Panią Barbarą Buchowicz Inspektorem w Referacie ds. Oświaty Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Radomiu.

08.11. 2018 r. - 09. 11. 2018 r.  - ,,Kiedy my żyjemy” – włączenie się do kampanii ogólnopolskiej ,,#KIEDYMYŻYJEMY” – Kampania mająca na celu rozpowszechnianie prawidłowych słów Mazurka Dąbrowskiego; (00 – 449 Warszawa, ul. Łazienkowska 3, wwwkiedymyzyjemy.pl).

02. 11. 2018 r.  – W Echu Dnia – radomskim – na str. 4 – ukazał się artykuł o naszym Przedszkolu. Przypomniano w nim również o tym, że w Plebiscycie Echa Dnia ,,Przedszkole na medal” w edycji - 2018 r.  -  P.P. Nr 25  zajęło I miejsce. Artykuł w dniu 02. 11. 2018 r. jest jednym z czterech, które ukażą się dnia 9, 16 i 23 listopada 2018 r.

07. 11. 2018 r. Wyjście grupy ,,MOTYLI” na cmentarz – odwiedzenie grobu Pani Bohdany Kijewskiej.

24. 10. 2018 r.  – w naszym Przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja osób przebywających w budynku. Uczyliśmy się, jak sprawnie opuścić Przedszkole  w przypadku zagrożenia. W tym dniu, w celu nadzoru przeprowadzania w/w ćwiczeń odwiedzili nas Panowie Strażacy z Jednostki Ratownictwa Gaśniczego Nr 3 w Radomiu, ul. Potkanowska 17. Próbna ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie. Nasi Goście poświęcili również czas na rozmowę z Dziećmi, na temat bezpieczeństwa i charakteru ich pracy. Wykonano pamiątkowe zdjęcia.

22. 10. 2018 r. – Społeczność P.P. Nr 25 serdecznie gratuluje i życzy wielu sukcesów w życiu szkolnym, Pierwszakom  z P.S.P. Nr 2 im. H. Ch. Andersena           w Radomiu z okazji Ślubowania. Dziękujemy za zaproszenie na tę uroczystość.

12. 10. 2018 r. – Nasze Przedszkole – w ramach współpracy uczestniczyło w przygotowaniach i obchodach DNIA SENIORA. Uroczysta akademia odbyła się w Domu Kultury ,,Borki”. Dzieci z Grupy ,,Motyle” wystąpiły z programem artystycznym, po którym wręczyły Seniorom upominki, wykonane przez całą Społeczność naszego Przedszkola.

11. 10. 2018 r.- W naszym Przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne

pt.: ,,Polska Moja Ojczyzna edycja II” w ramach Programu Edukacyjnego Agencji Szkolno – Przedszkolnej  ,,LUPUS” -  Zagadnienie  - Patriotyzm.

Podczas zajęć, Dzieci mogły przebierać się w stroje żołnierzy i sanitariuszek.

Wykonano również pamiątkowe fotografie.

10. 10. 2018 r. – Obchodziliśmy ,,Święto Drzewa” wraz z Klubem Gaja – w naszym ogrodzie posadziliśmy drzewka.

02. 10. 2018 r. – Świętowaliśmy ,,Dzień Przedszkolaka” – urządziliśmy bal kostiumowy przy muzyce rozrywkowej. Były konkursy z nagrodami, zabawy sprawnościowe, malowanie buziek i wiele innych atrakcji. Towarzyszyły nam bardzo dobre humory. Będziemy mieć wiele wspomnień.

W tym dniu odbyło się również zajęcie otwarte.

28. 09. 2018 r. – obchodziliśmy ,,Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. Dzieci słuchały bajek, baśni, opowiadań, czytanych przez Nauczycieli i innych Pracowników Przedszkola. Dzieci w naszym Przedszkolu uwielbiają słuchać utworów literackich, czytanych przez Dorosłych.

28. 09. 2018 r.   – Wyjazd autobusowy  - linia miejska Grupy II 4 – 5 LATKI ,,MOTYLI” do Kina Helios na film pt.: ,,Księżniczka i Smok” z okazji Dnia Chłopaka.

28. 09. 2018 r.  – Świętowanie Dnia Chłopaka w Przedszkolu -  Składanie życzeń Chłopcom. Wręczanie prezentów. Wspólna zabawa taneczna.

11. 09. 2018 r. – zebranie ogólne z Rodzicami Dzieci oraz w poszczególnych Oddziałach.

09. 2018 r. – Pierwszy dzień w Przedszkolu, w nowym Roku Szkolnym 2018/2019